Tarımsal Ürünler

I.  MELAS:

Tanım: Şeker fabrikalarında, şeker’in kristal hale gelmesindeki bir çok proses işlemi sonunda geriye kalan ve koyu kahve renkli, ortalama % 50 şeker içeren, yüksek viskoziteli (kıvamlı) şuruptur.

Kullanım Alanları: Şeker içerdiğinden dolayı melas çok aranılan ve tüketilen değerli bir hammaddedir, ayrıca içeriğinde şeker ve azot, protein, vitamin vb. organik zengini muhtelif maddeler içerdiğinden, pek çok kullanım alanı vardır. fermantasyon hammaddesidir ve etil alkol üretiminde kullanılır, direkt hayvan yeminde de kullanılabilinen değerli bir sanayi hammaddesi olduğu gibi maya ve gübre fabrikalarında yoğun olarak kullanılır. Etil alkol ve ilaç sanayi içinde kullanılmaktadır. Ayrıca sitrik asit fermantasyonunda da hammadde olarak kullanılır.

Hedefimiz:

Müşterilerimiz; Maya, Yem, Kömür ile Melas Ticareti yapan firmaların,
B2B siparişini, sevk öncesi müşterimiz kendisine tanımlanan kullanıcı adı ve şifresi ile Bal Küpü web sitesi üzerinden girdiği,
Kendisine iletilecek randevu saatinde kendi aracıyla Bal Küpü Aksaray Şeker Fabrikasından aldıracağı,
Bal Küpü ürün ve hizmet kalitesi ile,
Sürdürülebilir ve düzenli şekilde satmaktır.

Bal Küpü B2B sipariş sistemi faydaları:

a.     Verilen siparişin taraflarca kayıt altına alınması,

b.     Siparişin, yüklemenin ve faturalama altyapısının oluşturulması,

c.     Telefonsuz / İnsansız / Stressiz standart ve sürdürülebilir bir iletişim sağlaması,

d.   Tanker yükleme gününün belli olması ve aracın fabrikamızda ( mücbir sebep hariç ) 3 saatten fazla beklemeden zamanında ve    hızlıca yüklenmesi,II.
SEMİR: MELASLI ve PELETLİ ŞEKER PANCARI KURU KÜSPESİ

Tanım : Şeker fabrikalarının iki önemli yan ürünü olan Melas ve Küspe, belirli oranlarda karıştırılarak yine değerli bir hayvan yemi olan Melaslı Şeker Pancarı Küspesi elde edilir.

Peletli Semir : Tam otomasyonlu küspe kurutma tesisimizin tambur tip fırınlarında (Trommel Tip)  kurutulduktan sonra elde edilen yüksek kalitede ve besi değerinde üretilen Melaslı Şeker Pancarı Küspesi, SEMİR adı ile sevki ve muhafazası kolay bir hayvan yemi olarak  yöremiz ve ülke geneli besicilerinin yüksek oranda rağbet ettiği bir marka haline gelmiştir.

Peletli Semir Üretimi : Küspe kurutma tesisimizin tambur tip fırınlarından (Trommel Tip) çıkan kuru küspe ambalajlama öncesinde pelet (10 mm çapında silindir şeklinde preslenmiş) haline getirilir. Daha sonra melaslı kuru küspe dökme ve 50 kg’lık polipropilen çuvallarda otomatik olarak tartılıp paketlenir.

Peletli Semir Satışı : Alıcı firmalar, kendilerine tanımlanan kullanıcı adı ve şifresi ile Bal Küpü web sitesi B2B sistemi üzerinden siparişlerini girip, ödeme sonrası belirlenen randevu saatinde teslim almak üzere araçlarını Bal Küpü Aksaray Şeker Fabrikasına yönlendirir. Semir satış dönemleri web sitemizde ilanen yayınlanmaktadır.

Peletli Semir ve Yaş Semir  ( Yaş Küspe  ) Satışında Randevu: Türkiye’ de ilk kez Semir yaş ve kuru küspe satışlarını internet üzerinden e-ticaret yöntemiyle ve saatlik randevu sistemine göre yaparak sektöre öncülük etmiştir. Böylelikle alcılar sıra beklemeden zaman kaybına maruz kalmadan yaş ve kuru küspe alımlarını gerçekleştirmektedirler.  

Hedefimiz : Müşterilerimiz ile sürdürülebilir bir ilişki içerisinde Peletli Semir (Melaslı Peletli Şeker Pancarı Küspesi) ve Yaş semir ürünümüzü kaliteli ürün ve hizmet ilkesi ile pazarlamaktır.III.
SEMİR YAŞ KÜSPE

Tanım: İçinden şekeri çıkartılmış ve artık sadece % 1 civarı şeker içeren pancar kıyımı olup preselerde sıkılan ve % 21-22 kuru madde ihtiva eden ıslak küspesidir.

Yaş Semir (Yaş Küspe) Satışı: Alıcılar, kendilerine tanımlanan kullanıcı adı ve şifresi ile Bal Küpü web sitesi B2B sistemi üzerinden randevu tarih ve saatini seçerek siparişlerini oluşturması ile aynı anda Kredi Kartı yoluyla ödemesini yine Bal Küpü web sitesi sipariş ekranından yaparak siparişlerini teyit etmiş olurlar. Belirlenen randevu saatinde de teslim almak üzere araçlarını Bal Küpü Aksaray Şeker Fabrikasına yönlendirir. Semir satış dönemleri web sitemizde ilanen yayınlanmaktadır.

Hedefimiz : Müşterilerimize sürekli ve hızlı hizmet sağlayarak Semir Yaş Küspe ürünümüzü ürün ve hizmet kalitesi ile sağlamaktır.

Keskinkılıç
KESKİNKILIÇ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş 2014