Bayi Vizyonumuz

Balküpü olarak yılların verdiği deneyim ve uzmanlık ile çay ve şekerin doğasındaki tüm değerleri koruyarak, değer zincirini bir bütün halinde yönetmekteyiz. Tüketicilerimizin mutluluklarına katkıda bulunan sağlıklı, doğal ve lezzetli ürünler sunmakla kalmayıp üreticilerimiz, sözleşmeli çiftçilerimiz, tüketicilerimiz ve diğer iş ortaklarımızla birlikte komple değer yönetimi gerçekleştirmekteyiz. Türkiye’nin ilk ve tek özel sektör şeker fabrikası olarak yüksek teknolojiye dayalı, uluslararası standartlarda ürettiğimiz Balküpü Şeker ve Balküpü Çay ürünleri ile tüketicilerimizin “KEYFİNE TAT KATMAYA” devam ediyoruz.

Bayi İlişkileri

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe en az üretim kalitesi kadar, güçlü dağıtım ağının öneminin bilincinde olan Balküpü, Türkiye genelindeki bayileri, distribütörleri ve ulusal mağazalar vasıtası ile ürünlerinin tüketici ile kesintisiz buluşmasını sağlamaktadır. Açık iletişim ve karşılıklı kazanç ilkelerinin esas alınması sonucu, büyük titizlikle oluşturulan bayilik sistemimizde yer alan firmalar ile işbirliğimiz uzun yıllara dayanmaktadır.

Bayilerini bir parçası olarak gören şirketimiz, müşteri odaklı çalışmayı, sektörünü yakından tanımayı, her alanda verimliliği ve açık iletişimi hedeflemekte, nitelikli, bilgili, dinamik ve motivasyonu yüksek personele sahip, sürekli gelişen teknolojiyi iyi kullanmayı benimsemiş firmalarla iş ortaklığı içinde olmayı ilke edinmiştir.


Bayilik Süreci


Bayilik süreci bayi adayı firmanın internet sayfamızdaki bayii başvuru formu aracılığıyla şirketimize müracaatıyla başlar. Tüm müracaatlar ilk önce Bölge Satış Yönetmen Yardımcısı kanalı ile Bayi adayının iş yerinde, gerekli müracaat evraklarının incelenmesi ve ilgili formların doldurulması suretiyle gerçekleştirilir. İncelemenin olumlu olması halinde dosya Satış Müdürü’ne sunulur. Satış Müdürü bayi adayını şirketimiz ofisine davet ederek Balküpü bayiliği konusunda bayi adayının vizyonunu ve yetkinliğini değerlendirir. Görüşmeler sonunda Satış Müdürü ilgili bayi adayının yetkinliğini uygun görürse, bir rapor halinde Genel Müdür’e sunar. Genel Müdür onayına müteakip gerekli prosedürler işletilerek bayilik işlemleri sonuçlandırılır.

Bayilik başvurularının incelenmesinde objektiflik, şeffaflık, açık iletişim ve gizlilik en temel kriterlerimizdir. Şirketimizin tüm departmanları, başvuruların değerlendirilmesinde kurumsal kültürümüz gereği, etik değerlerden taviz vermeden, adaylara eşit ve ilkeli yaklaşmak adına çok titiz bir çalışma sergiler.


Bayilik İçin İstenenler


Bayi seçiminde;

   -- Bayi adayının satış ekibi, depo ve lojistik organizasyonu,

   -- Bayiliğin yapılacağı bölge ve bu bölgedeki etkinliği,

   -- Sektörel deneyimi ve teknolojik altyapısı,

   -- Tüketiciye, Balküpü’ne ve kendi ticari işletmesine kattığı-katacağı değer,

   -- Finansal açıdan güçlü ve küresel-bölgesel rekabet kurallarına göre yüksek hareket kabiliyeti olmasının yanında kurumsal yapımızın temeli olan etik değerlerimizle uyumlu ve Balküpü kalite standartlarında hizmet verebilmesine dikkat edilmektedir.

 
Bayi yönetim sistemimiz, müşterilerimizin talep ve beklentilerinin en üst seviyede ve etkin şekilde karşılanmasını sağlamak üzere yapılandırıldı. Önleyicilik yaklaşımına dayalı “Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi”ni, yasal zorunluluk olmasının ötesinde “işimizin doğası gereği” önemsiyor, tüketiciye ulaşan Balküpü markalı her ürünün gönül rahatlığı ve güvenle tüketilmesini sağlamayı hedefliyoruz. Bu hedefimizi gerçekleştirirken zincirin önemli halkalarından birisinin bayilerimiz olduğu biliyor, bayilerimizin de bu ilkeyi özümsemesini her zaman için bekliyoruz.


Keskinkılıç
KESKİNKILIÇ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş 2014